
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 2.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 368.742247 mg |
| Interface | Parallel |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 7 V |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Max Output Current | 3 A |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Logic Function | AND |
| Switching Frequency | 20 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Motor Type | Brushed |
| Nominal Supply Current | 80 µA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
| Load Voltage | 5 V to 28 V |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Applications | Automotive |
| Chemistry/Technology | CMOS |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Packaging | Bulk |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Operating Supply Current | 80 µA |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$9.76714
Ext.Price$9.76714
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.76714 | $9.76714 |
| 10 | $8.39683 | $83.96830 |
| 25 | $7.87754 | $196.93850 |
| 50 | $7.39037 | $369.51850 |
| 100 | $6.93327 | $693.32700 |
